Knihovna UTB

REGISTRACE

Každý student, který chce využívat služby knihovny, se musí nejdříve registrovat u pultu ve 2. patře (registrace do knihovny je zdarma).

Kdykoliv si lze pak vyřídit pokročilou registraci pro vstup do 4. patra knihovny mimo běžnou otevírací dobu (v týdnu do 22.00 a o víkendu do 18.00).

KDE:

Budova U13, hlavní vstup se nachází ve 2. patře. Ke vstupu přes turnikety budeš potřebovat studentskou kartu. Do vyšších pater se dostaneš schodištěm napravo od pultu.

KDY:

Otevřeno šest dní v týdnu, pondělí až sobota
pondělí až čtvrtek 8.00–20.00
pátek

NAJDEŠ ZDE:

• prostor ke studiu i relaxaci
  • internetové připojení (včetně Wi-Fi)
  • 500 studijních míst (i pro připojení vlastních  notebooků)
  • přes 200 PC
  • 6 individuálních studoven
  • studovnu pro studenty se specifickými potřebami
  • knihy, učebnice, skripta, diplomové a disertační práce
    odborné časopisy, denní tisk
  • elektronické informační zdroje (knihy, články, diplomky)
  • PC s přístupem k normám ČSN
  • multifunkční mašinky pro tisk, kopírování a skenování
  • knižní skener
  • specializovaný software (grafické balíčky Adobe, Corel nebo software pro rozpoznávání textu OCR)
  • dětský koutek
  • prodejnu skript a reklamních předmětů

PLÁN KNIHOVNY

• Přízemí – automatická vracečka, nakladatelství pro tisk studijních materiálů
  • 2. patro – hlavní vstup, knihy na výpůjčku domů, dětský koutek, multifunkční zařízení, registrace, platba kartou, 2 studovny, self-check
  • 3. patro – knihy prezenčně, 2 studovny, multifunkční zařízení, studovna pro specifické potřeby, tisk, knižní skener, normové PC
  • 4. patro – prezenčně časopisy, denní tisk, 2 studovny
    a relax/chill-out zóna/obývák, knihobufet a kávovary, „Little Free Library“ knihovnička, prodejna skript a reklamních předmětů

KATALOG

Všechny dokumenty, které jsou v knihovně uložené, najdeš v katalogu a ověříš si zde i jejich dostupnost. Signatura a kliknutí na ikonu „Ukázat v regále” ti pomohou najít knihy. Nebo můžeš procházet regály, knihy jsou řazeny podle oborů. Skripta jsou umístěna zvlášť (u zdi vlevo), odlišena modře.

Kromě knih, časopisů a novin můžeš v katalogu vyhledávat také e-knihy, e-časopisy a starší závěrečné práce.

Klikni si na:
katalog.k.utb.cz

PUJČOVÁNÍ

Ve 2. patře se nachází knihy na půjčení domů (absenčně), ve 3. patře jsou knihy k prostudování na místě (prezenčně), ve 4. patře jsou časopisy a denní tisk (prezenčně).

Knihy si můžeš půjčit, prodloužit nebo vrátit u pultunebo na self-checku ve 2. patře.

Knihy ze 2. patra si lze půjčit na měsíc a až 2× prodloužit (u pultu nebo přes čtenářské konto v katalogu). Mimo otevírací dobu je možné vrátit knihy v automatu v přízemí budovy z levé strany šatny.

ON-LINE ZDROJE

Odborné zdroje najdeš na adrese: portal.k.utb.cz. Online zdroje můžeš prohlížet i mimo univerzitu po nastavení vzdáleného přístupu (na adrese: proxy.k.utb.cz).

PC + INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ

Pro práci můžeš využít počítače v knihovně (přihlásíš se do nich stejně jako do STAGu). Pokud máš vlastní notebook, můžeš se připojit u stolu přes kabel (k vypůjčení u pultu), nebo se připojíš na Wi-Fi (návod a registrační formulář je na: bit.ly/eduroamUTB)

TISK, KOPÍROVÁNÍ, SKENOVÁNÍ

Multifunkční zařízení najdeš v každém patře. Tisk a kopírování platíš studentskou kartou, skenování je zdarma. Speciální knižní skener ti usnadní práci se skenováním knih.

MEZIKNIHOVNÍ VÝPŮJČNÍ SLUŽBA

Využiješ v případě, kdy potřebuješ knihu, kterou naše knihovna nemá ve své nabídce. My tuto knihu následně objednáme z jiné knihovny v ČR nebo v zahraničí.

DALŠÍ VYCHYTÁVKY

Půjčení internetových kabelů, fixů na magnetickou tabuli, nabíječek na mobilní telefony, myší, externích vypalovaček a sluchátek u pultů ve 2. a 3. patře. Podrobné návody k našim službám najdeš v tištené podobě v každém patře.

Portál informační výchovy IVA, iva.k.utb.cz, obsahuje spoustu užitečných kurzů o vyhledávání informací, citování nebo službách knihovny.

STUDOVNA UH

Studentům Fakulty logistiky a krizového řízení v UH je určena naše studovna, která se nachází ve 4. patře v budově H1. Studenti mají k dispozici knihy, skripta, PC a přístup k Wi-fi, kroužkovou vazbu, multifunkční zařízení na tisk, kopírování a skenování. Pokud má student zájem o knihu, která je pouze ve Zlíně, může si knihu rezervovat a nechat zaslat do Uherského Hradiště.

Studovna je otevřena:
pondělí až čtvrtek
pátek

NAKLADATELSTVÍ UTB

Díky univerzitnímu nakladatelství se nemusíš bát, že nebudeš mít kde vytisknout a svázat svou ročníkovku, bakalářku nebo diplomku. Výhodně si tam můžeš vytisknout i studijní materiály. Nakladatelství nabízí rychlé, levné a spolehlivé služby. Další informace najdeš na webu nakladatelstvi.utb.cz.

KONTAKTY:
E-mail: knihovna@utb.cz