Informace centra výpočetní techniky

Všechny důležité informace jsou na webu: cvt.utb.cz kde najdeš návody na:

• Připojení k Wi-Fi síti (do sítě se připojíš na jiných univerzitách pokud mají eduroam)
  • Nastavení klientů pro e-mail
  • Vzdálený přístup do sítě UTB a k souborům – ActiveDirectory
  • Nastavení úložiště OwnCloud s kapacitou 100 GB
  • MS Office pro studenty – máš možnost jako student využívat kancelářský balík Microsoft 365 a úložiště OneDrive s kapacitou 1 TB. Přístup získáš na office365.utb.cz, outlook.utb.cz, kde je přihlašovací jméno tvůj školní e-mail a heslo stejné jako do sítě UTB. Software lze instalovat až na 5 různých zařízení a i na Mac.

Pokud máš jakýkoliv problém je tu helpdesk, kde ti poradí:

stag@utb.cz – pokud se problém týká studijního informačního systému IS/STAG

prukaz@utb.cz – pokud se problém týká průkazu studenta

network@utb.cz – pokud se problém týká počítačové sítě, uživatelského účtu, e-mailové pošty, IP adresy, DNS záznamu, souborového systému

wifi@utb.cz – pokud se problém týká bezdrátové sítě Wi-Fi (eduroam)

TISK NENÍ VŮBEC SLOŽITÝ!

Přihlásíš se k počítači v knihovně nebo ve studovně/na chodbě a zadáš tisk na příslušnou tiskárnu. Poté přijdeš k tiskárně, svým průkazem studenta se na ni přihlásíš a necháš si vytisknout své dokumenty. Stejně tak můžeš kopírovat a skenovat. Podmínkou pro tisk a kopírování je dostatek kreditu na kartě.

knihovna.utb.cz/tisk